Yemeksepeti 1 milyar siparişi geçti

2001 yılından bu yana faaliyet gösteren Yemeksepeti, 1 milyar adetlik sipariş sınırını aştı. Yemeksepeti’nin elde ettiği 1 milyar sipariş sayısı Türkiye geneline uyarlandığında, her eve 51,5 sipariş ve kişi başına 11,8 sipariş düşüyor.

Şirketten yapılan açıklamada görüşlerine ver verilen Yemeksepeti Üst Yöneticisi (CEO) Mert Baki, ’21 yıl önce kaç restoranla iş birliği yapabileceğimizi hesaplarken, bugün Türkiye’nin hızlı ticaret (h-ticaret) platformu olarak, Türkiye’nin dört bir yanında 30 milyondan fazla kullanıcımıza, istedikleri yerden istedikleri siparişleri hızlı ve pratik şekilde ulaştırıyoruz. Bu 21 yıllık dönem içindeki başarılarımıza 1 milyar siparişle yeni bir dönemeç eklemenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.Kuruluşundan bu yana Yemeksepeti’ne emek vermiş, gönül vermiş, iş ortağı ve kullanıcı olarak bu ailede yer alan herkesi kutluyorum.’ ifadelerini kullandı.

Büyük kırılma 2010’da yaşandı

Açıklamaya göre, kurulduğu ilk dönemde günlük sipariş sayısı yüzlerle ifade edilen Yemeksepeti, kısa süre içinde üye restoran ve kullanıcı sayısındaki artışla birlikte sipariş sayısında da hızlı bir tırmanışa geçti. 2010 yılından itibaren ivmesini artıran Yemeksepeti’nin o tarihe kadarki toplam sipariş sayısı 20 milyon civarındaydı.

21 yıllık Yemeksepeti tarihinin toplam siparişinin yüzde 98’i, 2010’dan sonra günümüze kadar olan dönemde alındı. 2010’dan itibaren Yemeksepeti 930 milyona yakın yemek siparişi alırken, Yemeksepeti Market ile Yemeksepeti Mahalle’den toplam 50 milyonun üzerinde sipariş kaydedildi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR