Zorlu Enerji Sırbistan sonra Hollanda’ya da giriyor

Türkiye’de enerji sektörünün önde gelen firmalarından olan ve araç şarj istasyonlarına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Zorlu Enerji, Sırbistan’ın ardından Hollanda’da da şirket kurma kararı aldı.

Şirketten KAP’a gönderilen açıklamada, “Şirketimizin Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla, Fransa’da, Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığımız Electrip Global BV’nin %100 hissedarlığında “ELECTRIP ENERGY SOLUTIONS AND MOBILITY SERVICES SASU” unvanlı bir şirket kurulmuştur.” denildi.

Şirketten geçtiğimiz gümnlerde yapılan açıklamada da Hollanda’da kurulu %100 bağlı ortaklığı Electrip Global BV’nin %100 hissedarlığında, Sırbistan’da “ELECTRIP DOO Beograd” unvanlı bir şirket kurulduğu belirtilmişti.

Türkiye’de 7 hidroelektrik, 1 rüzgâr, 4 jeotermal ve 2 doğal gaz santrali ile faaliyet gösteren Zorlu Enerji, yurt dışında ise, Pakistan’da 1 rüzgar santrali, Filistin’de 1 güneş santrali ve İsrail’de 3 doğal gaz santrali ile çalışmalarına devam ediyor. Zorlu Enerji’nin toplam kurulu gücü ise 991 MW seviyesinde bulunuyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR