Galatasaray’ın GS Leo Residences’ı Nevita’yla yurtdışına açılıyor

Galatasaray’ın İstanbul Mecidiyeköy’deki gayrimenkulü Leo Residences satışa çıktı. Leo Residences’ın satış sürecini global gayrimenkul yatırım şirketi Nevita yürütecek. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Leo Residences’ın kulübe yakışan aslan gibi bir proje olduğunu söyledi. Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal ise, Nevita’nın gücüyle projeyi dünyaya en iyi şekilde anlatacaklarını kaydetti.

Galatasaray Spor Kulübü ve global gayrimenkul yatırım şirketi Nevita arasında iş birliği anlaşması imzalandı. ‘Leo Residences’ adıyla satışına başlanacak projede Nevita’nın uluslararası yatırımcı ağından faydalanarak önemli bir gelir sağlanması hedefleniyor. Bu kapsamda 17 Aralık Cumartesi günü, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda saat 16.00’da projenin tüm detaylarının sunulacağı, Galatasaray camiası ile gayrimenkul sektörünün öncülerinin buluşacağı bir lansman gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili bugün bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

“GALATASARAYIMIZA YAKIŞAN ASLAN GİBİ BİR PROJE”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Galatasaray’ın maddi bağımsızlığını elde etmesi için bu projenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Öncelikli amacımız Galatasaray’ın mali açıdan güçlü, sportif başarıya sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek. Bunun için de Mecidiyeköy’de bulunan gayrimenkullerimizin geliştirilerek büyümesi çok önemli. Bu projeyle kulübümüzün üzerinde ağır bir yük olan Bankalar Birliği Anlaşması’ndan çıkmanın ilk adımını atacağız. Ayrıca Florya ve Kemerburgaz projelerimizin hızlanması açısından Mecidiyeköy projesi büyük önem arz ediyor.” dedi.

“TÜRKİYE’YE 2 MİLYAR DOLARIN ÜSTÜNDE DÖVİZ GİRDİSİ SAĞLADIK”

Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal,” Nevita olarak kuruluşumuzdan bugüne 9 yılı geride bıraktık. 9 yıllık süre zarfında doğrudan ve dolaylı yatırımlarla Türkiye’ye 2 milyar doların üzerinde döviz girdisi sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Bunun Nevita’nın kurduğu global ağ sayesinde başardık. Bu sistem ile birlikte dünyanın farklı 4 kıtasında 3 bin 500 acentemiz, çözüm ortaklarımız, yerel iş birliği yaptığımız kurumlarla beraber çok güçlü bir ekosistem kurduk. Bu dağıtım ağı sadece Nevita için değil, ülkemiz için çok önemli bir dağıtım ağı haline geldi. Yurtdışında iş birliği yaptığımız temsilcilerle iletişimimizi daha kuvvetlendirmek adına dünyanın belli başlı metropollerinde Nevita’nın deneyim ve satış merkezlerini ofis olarak kurup hayata geçiriyoruz.” dedi.

2023 yılında Londra, Dubai ve Moskova’daki deneyim merkezlerini devreye alacaklarını açıklayan Faruk Akbal, “Dünyada yüksek geliri grubu olarak ifade edilen 20 milyon üzerinde insan var. Bunların sahip olduğu toplam sermaye 80 trilyon doların üzerinde. Biz de Nevita Luxury markasıyla dünyada minimum 1 milyar dolar ve üstü yatırım gücü ne sahip olan nitelikli yatırımcıları tespit edip, bulup ülkemize kazandırıyoruz. Bunları Galatasaray’ın Leo projesiyle de buluşturuyor olacağız.” dedi.

Bu iş birliği bir spor kulübü ile bir gayrimenkul global yatırım şirketinin de iş birliği açısından güzel bir örnek teşkil ettiğine dikkat çeken Akbal, “Biz de “Leo Residences” projesini dünyaya en iyi şekilde anlatarak az önce anlattığım global sermayeden Galatasaray’ın istifa etmesini istiyoruz. Dünyada her yıl 400 milyar dolar gayrimenkul yatırımı uluslararası arenada gerçekleşiyor. Yabancılar her yıl başka bir ülkeden 400 milyar doların üstünde gayrimenkul satın alıyor. Biz de istiyoruz ki bunun belli bir kısmını Galatasaray alsın. Bu uluslararası finansmanla da Galatasaray’ın finansal gücünün büyümesine katkı sunmuş olalım.” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR