Karsan yeni modelini Almanya’da tanıtacak

Karsan, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecek olan IAA Transportation Fuarı’nda yeni elektrikli modelini ilk kez gün yüzüne çıkaracak.

“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” vizyonu ile hareket eden Karsan’ın tüm dünya genelinde vites yükselttiğini vurgulayan Karsan CEO’su Okan Baş, “Elektrikli gelişim vizyonumuz e-Volution ile Karsan markasını Avrupa’da ilk 5’te konumlandırma hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bizi bugünlere getiren 6’dan 18 metreye uzanan tamamı elektrikli ve otonom ürün ailemizi IAA Transportation Fuarı’nda görücüye çıkartacağız. Fuara damgamızı vuracak ve dünya lansmanını IAA Transportation Fuarı’nda gerçekleştireceğimiz yepyeni modelimiz ile elektrikli mobiliteye başka bir boyut kazandıracağız. Lanse edeceğimiz bu yeni elektrikli modelimiz, Karsan’ın yarım asrı geçen tarihinde bir kilometre taşı olacağı gibi, geleceğin mobilite çözümleri açısından üstlendiğimiz öncü rolü bir kez daha kanıtlayacak” dedi.

19 ÜLKEYE ARAÇ SATTI

Baş, “Yurt dışı pazarlarımızı genişletiyor ve başarılarımıza yenilerini ekliyoruz. Kısa bir süre önce Avrupa’da elektrikli minibüs pazarının iki yıl üst üste lider modeli olan e-JEST ile Kuzey Amerika pazarına giriş yaptık. Ayrıca e-JEST ve e-ATAK, Avrupa’da segmentlerinde pazar lideri olarak hem bizi hem de ülkemizi gururlandırdı” diye konuştu. “Toplamda 19 farklı ülkeye 400’den fazla elektrikli araç satışı gerçekleştirdik. Bu rakamı önümüzdeki günlerde katlayarak büyüteceğiz” ifadelerini kullanan Okan Baş, “Avrupa’nın 89 adetlik en büyük elektrikli midibüs filosunu Lüksemburg’a teslim ettik ve bu filoyu sene sonunda 100’ün üzerine taşıyacağız. Fransa ve Romanya’da elektrikli pazarında giderek güçlenirken, İtalya ve İspanya’dan da çok sayıda elektrikli araç siparişleri aldık. Siparişlerimizi önümüzdeki aylarda teslim edeceğiz” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR