Kiwi’den Türk malı ürünlerle Almanya’ya ihracat çıkarması

Avrupa ve Kuzey Afrika başta olmak üzere 20 ülkeye ihracat yapan elektrikli küçük ev aletleri üretici Kiwi, Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA Berlin’e çıkarma yaptı. İhracatta yeni hedef Güney Amerika, Çin, Avrupa’nın kuzeyi ve Orta Doğu.

Geçen sene yüzde 54 büyüme ile 14 milyar TL ekonomik büyüklüğe ulaşan elektrikli küçük ev aletleri sektörü yurt dışı fuarlarda gerçekleştirdikleri ikili iş bağlantıları ile alternatif ihracat pazarlarını keşfediyor. 20 ülkeye ihracat yapan elektrikli küçük ev aletleri üreticisi Kiwi, Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA Berlin’e damgasını vurdu. ‘Made in Türkiye’ etiketli 400 farklı ürünüyle fuara katılan şirket, yüksek teknoloji ürünleriyle alternatif ihracat pazarlarında var olmak istiyor.

HEDEF 20 MİLYON DOLAR İHRACAT

Fuarı değerlendiren Kiwi CEO’su Cenk Azizoğlu şu ifadeleri kullandı: “2021’i 13 milyon dolarla kapatmıştık. Bu yılı ise 20 milyon dolar ihracatla tamamlamayı öngörüyoruz. Halihazırda 20 ülkeye ihracat yapıyoruz. IFA Berlin’de yeni hedef bölgelerimiz Güney Amerika, Çin, Avrupa’nın kuzeyi ve Orta Doğu. Fuarda Türk ürünlerine ilgi oldukça yoğun. Kiwi olarak temel hedefimiz Türkiye’nin toplam ihracatına kesintisiz katkı sağlamak.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR