Koç Grubu ödeme hizmetleri işine girdi

Koç Topluluğu şirketlerinden Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş., Ödero markası ile ödeme hizmetleri vermeye başlıyor.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kemal Ebiçlioğlu, ödeme sistemlerine yapılan yatırımların küresel çapta hızla büyümeye devam ettiğini ve tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerine yönelik inovatif çözümler geliştirmenin son derece önem kazandığını belirtti.

Koç Topluluğu olarak online ödeme sistemleri ve elektronik para konusundaki çalışmalarımız için gerekli olan lisansı aldıklarını belirten Ebiçoğlu, “2018 yılında kurduğumuz Token Finansal Teknolojiler şirketimiz, sahada bulunan 800 bine yakın Beko markalı POS cihazı ile yüzde 50’nin üzerinde pazar payına sahip ve kuruluşundan bu yana POS cihazları konusundaki liderliğini yeni ürünlerle destekleyerek sürdürüyor. Akaryakıt istasyonlarında pompa yanında ödeme deneyimini entegre olarak sunan ve yakın zamanda binlerce istasyonda görmeye başlayacağımız pompa yazar kasa, VUK 507 kapsamında satış, ödeme ve e-fatura süreçlerini tek cihazda birleştiren Android POS cihazı, dijital yemek kartı hizmeti TokenFlex, sektöre getirdiği yenilikçi çözümlerden bazıları. Topluluğumuzun dijital dönüşüm çalışmaları çerçevesinde ödeme teknolojileri alanında önemli ve stratejik adımlar atmaya devam ediyoruz. Ödeme dünyası da çok hızlı büyüyor, farklı kulvarlarda şekilleniyor. Geleneksel bir ödeme kaydedici cihazla başladığımız yolculuğumuzu, cihaz bağımsız ödeme çözümleri ile ilerletmek istedik” dedi.

KOBİ’LERE ODAKLANACAK

Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. Genel Müdürü Hande Sarıdal ise “Son yıllarda hızlanan e-ticaret sektörü pandeminin de etkisiyle büyük ivme kaydetti. 2021 yılında ülkemizde e-ticaret hacmi yüzde 69 artarak 381,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Biz de şirketimizde bu alandaki çalışmalarımıza hız veriyoruz. Ödero markamızla sanal POS, e-cüzdan, link ile ödeme, kart saklama gibi hizmetleri sunacağız. Yenilikçi hizmetlerimizle e-ticarete başlamak isteyen küçük ve orta ölçekli şirketlerin faaliyetlerini kolaylaştırmayı ve büyütmeyi ayrıca son kullanıcının güvenli bir şekilde ödeme yapabilmesini amaçlıyoruz.” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR