Koç Holding’den YKB’nin satışı ile ilgili haberlere yeni açıklama

Koç Holding, dün basında yer alan Yapı Kredi Bankası’nın satışı ile ilgili olarak çıkan haberlere yeni bir açıklama daha yaptı ve haberlerde işlemin detaylarına ilişkin olarak verilen bilgilerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Açıklama şöyle:

Basın-yayın organlarında bağlı ortaklığımız Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair çıkan haberlere ilişkin olarak 21.05.2024 tarihli açıklamamızda özetle; konuyla ilgili ön görüşmelerin devam etmekle birlikte Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmadığı kamuya açıklanmıştır.

Bu açıklama sonrasında da medyada konuyla ilgili farklı haber ve yorumlar ile yatırımcı soruları devam etmiş olup, söz konusu haberlerde işlemin detaylarına ilişkin olarak verilen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla ilgili somut gelişme olması halinde ilgili düzenlemeler uyarınca yatırımcılarımız ile paylaşılacak olup, Şirketimiz tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesini önemle hatırlatırız.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR