Martı ABD borsasına uçuyor

Martı, New York Borsası’na (NYSE) açılma stratejisiyle ilgili detayları ve gelecek dönem planlarını düzenlediği basın toplantısında paylaştı. Martı Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Oğuz Alper Öktem, yakın gelecekte, tüm ulaşım araçlarının elektrikli, tüm elektrikli araçların da paylaşımlı olacağına inandıklarını belirterek, “New York’ta Türk bayrağını dalgalandıracak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Martı Kurucusu ve Üst Yöneticisi Öktem, düzenlenen basın toplantısında New York Borsası’na açılma süreciyle ilgili bilgi verdi. Bu açılımın şirket tarihi açısından bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Öktem, “Yakın gelecekte, tüm ulaşım araçları elektrikli; tüm elektrikli araçlar da paylaşımlı olacak. Ayrıca, geleceğin şehirlerinin daha sessiz olacağı kanaatindeyiz. Bu vizyon ile dünyanın en büyük mikromobilite filolarından birini kurduk. Henüz yapabileceklerimizin sadece onda birini gerçekleştirdik. New York’ta da Türk bayrağını dalgalandıracak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Sermaye altyapılarını güçlendirmek için doğru zamanın şimdi olduğuna inandıklarını ifade eden Öktem, “Paylaşımlı yolculuk ve mikromobilite hem dünyada hem ülkemizde sürekli büyüyen bir sektör. Bu büyümeyi karşılayacak sermayeyi sağlamak için de ABD sermaye piyasalarına erişme ayrıcalığını yakalamayı ve üst düzey yatırımcıların desteğini almayı hedefledik. Bu hamlemizin de uzun vadeli büyüme ve sürdürülebilir başarı için bir temel oluşturduğuna inanıyoruz.” dedi.

Martı, e-scooter, e-mobilet ve e-moped’den oluşan 46 bini aşan araç filosuyla ulaşım hizmeti veriyor.

Neden Türkiye’yi değil de ABD borsasını hedeflediklerini de anlatan Öktem, “”Paylaşımlı yolculuk ve mikromobilite hem dünyada hem ülkemizde sürekli büyüyen bir sektör. Bu büyümeyi karşılayacak sermayeyi sağlamak için de ABD sermaye piyasalarına erişme ayrıcalığını yakalamayı ve üst düzey yatırımcıların desteğini almayı hedefledik. Bu hamlemizin de uzun vadeli büyüme ve sürdürülebilir başarı için bir temel oluşturduğuna inanıyoruz.” dedi.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR