Mücevherat sektörü İstanbul Jewelry Show’da bir araya geliyor

Türkiye’nin dünyada ilk 10’da olduğu mücevherat sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, 6-9 Ekim tarihlerinde İstanbul Jewelry Show’da bir araya gelecek.

2022 yılı ilk yedi aylık döneminde yapılan ihracat miktarının 3 milyar doları aştığını söyleyen Jewelry Show Kurucu Ortağı Şermin Cengiz, sektörün büyümeye devam ettiğini belirtti. Sektörün katma değerini artırmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Cengiz, “İhracatımızın artması için sektörün tabanının da gelişmesi gerektiğine inanıyor, bunun için önemli adımlar atıyoruz. Türk mücevherinin yeni pazarlara ulaşması ve hak ettiği konuma erişmesi hedefiyle de girişimlerde bulunuyoruz. Yılın ikinci yarısında daha güçlü sonuçlar almayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de en çok mücevher ihracatı yapılan ülkelerin başında; ABD, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, İsviçre, Irak, İsrail, Libya, Mısır ve Kırgızistan geliyor.

B2B fuar ile sadece sektör profesyonelleri bir araya gelecek

Mücevherat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin bir araya gelmesi ve özellikle uluslararası pazarlarda etkinlik göstermesi adına düzenlenecek olan Istanbul Jewelry Show, ithalat ya da ihracat yapan firmaların müşteri ve tedarikçi bulma konusunda yeni alıcıları veya ticari iş ortaklarını daha kolay bulabilme fırsatı sunmuş olacak. Sektörün Türkiye ekonomisine olan katkısına vurgu yapacak olan fuar, dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcıları ağırlayacak.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR