Pınar Labne’ye Birleşik Krallık’tan “Mükemmel Lezzet” ödülü

Pınar, Labne ürünüyle Birleşik Krallık’ta ‘Guild of Fine Food’ tarafından 1994 yılından bu yana düzenlenen ve marketlerde satılan ürünler arasından yapılan değerlendirmelere göre verilen “Mükemmel Lezzet Ödülü”nün sahibi oldu.

Pınar, Pınar Süt Ar-Ge Merkezi tarafından Birleşik Krallık’a yönelik özel formülasyonla geliştirilen Pınar Labne ile uluslararası alanda en güvenilir yiyecek ve içecek akreditasyon programlarından biri olan Great Taste Awards’ta, Mükemmel Lezzet Ödülü’nün sahibi oldu.

Toplam 500 şef, aşçı, yemek eleştirmeni ve yazar tarafından titizlikle kör tadım testi yapılarak değerlendirilen Great Taste Awards’ta katılımcıların yalnızca yüzde 10’u olağanüstü anlamına gelen 2 yıldız alabildi. 14.205 ürün arasından Pınar Labne, tat, renk ve kıvam olarak beğenilerek 2 yıldız almaya hak kazanırken Türkiye’den ödül almayı başaran tek marka oldu.

Great Taste Awards kapsamında 28 yıldır 150.000’den fazla ürün, her biri seçilmiş şefler, aşçılar, alıcılar, perakendeciler, lokantacılar, yemek eleştirmenleri ve yazarlar tarafından kör tadım yapılarak değerlendiriliyor. Jüri, marka veya ambalajdan bağımsız olarak tat, malzemenin dokusu, görünümü ve kalitesini dikkate alarak değerlendirme yapıyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR