Pegasus’tan sonra şimdi de Doğuş Oto / Doğuş Holding hisse satıyor

Pegasus’ta hakim ortak Esas Holding’in geçtiğimiz günlerde yaptığı hisse satışının ardından şimdi de Doğuş Otomotiv’in büyük ortağı Doğuş Holding hisse satacağını açıkladı. Doğuş Holding, sermayenin yüzde 4’üne tekabül eden payların satışı için kurumsal yatırımcılarla görüşmelere başladı.

Doğuş Holding’den KAP’a gönderilen açıklamada, “Doğuş Otomotiv’de sahip olduğumuz paylardan sermayenin yüzde 4’üne tekabül eden 8.8 milyon adet hissenin kurumsal yatırımcılara satışı ile ilgili görüşmelere başlanmış olup satış görüşmelerinin başarı ile sonuçlanması durumunda Boırsa’da özel emir ile gerçekleşeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi.

Doğuş Holding’in Doğuş Otomotiv’de yüzde 75.27 oranında hissesi bulunuyor. Satışın gerçekleşmesi halinde şirketin payı yüzde 71.27’ye gerileyecek.

ESAS HOLDİNG DE PEGASUS’TA SATTI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde de Pegasus’un hakim ortağı Esas Holding, çıkarılmış sermayenin yüzde 6,25’ine tekabül eden 6,39 milyon adet payı 315 liradan satmış ve şirketteki hissesi üzde 62.91’den yüzde 56,66’ya gerilemişti.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR