Türk gruptan Suudi Arabistan’a 10 milyon dolarlık fabrika yatırımı

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin düzelmeye başlaması, yatırımlarda da kendisini göstermeye başladı. Türk mobilya ve dekor üreticisi Serdur, Dubai merkezli gayrimenkul geliştiricisi Andalusia Courtyard ile BAE’de bir ofis ve Suudi Arabistan’da 10 milyon dolarlık bir fabrika kurmak üzere anlaşma imzaladı.

Körfez basınında çıkan haberlere göre, Andalusia Courtyard ile yapılan stratejik ortaklık, Serdur’un Orta Doğu’ya genişlemesinin önünü açacak ve öncelikli olarak BAE ve Suudi pazarlarına odaklanacak.

Serdur CEO’su Serkan Durdu, “BAE ve Suudi Arabistan’ın, ister yerel ister küresel olsun, tüm müşterilere uygun lüks gayrimenkul geliştirme için stratejik cazibe kutupları olarak kabul edildiğine inanıyoruz. Şirket olarak fit-out ve mobilya ürünlerimizi sergileyerek uzmanlığımızı bölgeye taşımaya kararlıyız.” dedi.

2006 yılında kurulan Serdur, dünya çapında beş yıldızlı otellere ve büyük ölçekli projelere odaklanarak lüks mobilyalar konusunda uzmanlaştı. Grup, Swiss Hotels, Hilton, Marriott, Hyatt, Rixos ve W Hotels gibi markalara hizmet veriyor.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR