Turkcell’de önce genel müdür, şimdi de yönetim yapısı değişti

Turkcell’de genel müdür değişikliğinin ardından şirketin yönetim yapısında da değişikliğe gidildi ve 6 genel müdür yardımcılığı birimi kapatıldı, bu görevlerin başındaki isimlerle de yollar ayrıldı. Şirkette bunun yerine 5 farklı genel müdür yardımcılığı birimi oluşturuldu.

Turkcell’de dört yıldır Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan, 11 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılmış, onun yerine Bülent Aksu atanmıştı. Ancak aynı ay içinde Aksu’nun görevinin sona verilmiş ve yerine Turkcell Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç’un 13 Ekim’de Genel Müdür olarak atanmasına karar vermişti.

Bu değişikliklerin ardından şirketin yönetim yapısında da çeşitli değişikliklere gidildi. Turkcell’den KAP’a yapılan açıklamaya göre ilgili değişiklikler ve yeni isimler şöyle:

  • Kurumsal ve Ev Satış Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı, Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı, Dijital Servisler ve Çözümler Genel Müdür Yardımcılığı, Strateji Genel Müdür Yardımcılığı ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı kaldırılmış olup, ilgili Genel Müdür Yardımcıları pozisyonlarından ayrılmıştır.
  • Satış Genel Müdür Yardımcılığı oluşturulmuş ve Kadri Özdal Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır.
  • Pazarlama ve Dijital Servisler Genel Müdür Yardımcılığı oluşturulmuş ve Murat Akgüç Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır.
  • Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na, mevcut Genel Müdür Yardımcısı yerine, Şirketimizde halihazırda İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Erkan Durdu vekaleten atanmıştır.
  • Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na, mevcut Genel Müdür Yardımcısı yerine, Vehbi Çağrı Güngör atanmıştır.
  • Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Şirketimizde Kurumsal Hukuk İşleri Direktörü olarak görev yapan Ali Uysal atanmıştır.
spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR