test

“Ucuza verdik, pahalıya geri aldık” / Kiler’den Sapphire açıklaması

Kiler Holding’in İstanbul Sapphire’deki 905 milyon liralık gayrimenkul alımını değerlendiren Kiler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, “Borcumuz karşılığında verirken ucuza gitmişti, şimdi pahalı aldık. Zararına da olsa geri aldık.” dedi.

Kiler Holding, dün akşam saatlerinde KAP’a yaptığı açıklamada, İstanbul Sapphire’de Halk Bankası’na ait 247 adet gayrimenkulü 905 milyon TL bedelle aldığını duyurmuştu.

Kiler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, bu dev satın alma hamlesini ekonomim.com’dan Necla Dalan’a değerlendirdirdi.

Kiler, “İki yıl önce bankaya kredi borcumuz vardı. Borç karşılığında İstanbul Sapphire’i verdik. İstanbul Sapphire, bizim ilk göz ağrımız. Banka satışa çıkardı, ama talip çıkmadı. Biz de dışarı gitmesin dedik. Borcumuz karşılığında verirken ucuza gitmişti, şimdi pahalı aldık. Zararına da olsa geri aldık. İşleyen bir AVM var, değerlendirmeleri yapıp daha iyi duruma getirmek için çalışacağız” değerlendirmesini yaptı.

250 milyon dolara mal olmuştu

İstanbul Sapphire 261 metre anten yüksekliğiyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası olarak 2011 yılında açıldı. Nahit Kiler, açılış töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul Sapphire’e başlarken gayrimenkul sektörü için dönüm noktası olacak bir eser yaratma hedefiyle yola çıktıklarını söylemişti. O konuşmada İstanbul Sapphire’i, arsa hariç 250 milyon dolarlık yatırımla yaptıklarını belirten Kiler, “Binada, mimari ve mühendisliğin en son teknolojilerini uyguladık. 261 metre anten yüksekliğiyle, Moskova’dan sonra Avrupa’nın en yüksek binası İstanbul Sapphire, büyük oranda enerji tasarrufu sağlayan çift cephe sistemi sayesinde çevreci özelliğiyle dikkati çekiyor. İstanbul Sapphire, her 3 katta yer alan bahçeleri, 163 metre yükseklikteki dünyadaki ilk golf oynama alanı ve 4 metreyi aşan park yükseklikleriyle sıra dışı bir yaşam merkezi. Çarşının dış cephesinde yer alan 322 metrekarelik LED ekran ise Avrupa’nın yerden yükseklikteki en büyük ekranı olma özelliğini taşıyor” demişti.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR