VavaCars’a 37 milyon dolar daha yatırım geldi

Türkiye merkezli çevrimiçi ikinci el araç satım platformu olan VavaCars, C Serisi yatırım turunu 37 milyon ABD Doları toplayarak Kasım 2021’de gerçekleştirdiği B turuna göre daha üst seviyede kapattı. Fonlama, VavaCars’ın Türkiye’nin önde gelen ikinci el araç satıcısı olma pozisyonunu güçlendirmek için kullanılacak.

VavaCars, Petrol Ofisi ile yakın ortaklık içerisinde hareket ettiği Türkiye’de 2019 yılı Nisan ayında kuruldu. Şirket 2022 yılının ilk yarısında 20 bin adetin üzerinde araç satışıyla 500 milyon doların üzerinde gelir sağladı.

VavaCars, Türkiye’de tamamen çevrimiçi olan perakende sürecin öncüsü durumda bulunuyor. Tüketiciler araçlarını tamamen internet üzerinden alırken, bayiler ise tescilli ihale platformu aracılığıyla alıyor.

100 MİLYON DOLAR YABANCI YATIRIM GETİRDİ

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğluy, yılın ilk yarısında Türkiye’deki erken aşama girişimlerin 1.4 milyar ABD dolar yatırım almış aldığını ve Türkiye’nin yatırım liginde Avrupa’da 8. sıraya yükseldiğini belirterek, “VavaCars, son yatırım turunu da başarıyla tamamlayarak kuruluşundan bu yana toplamda 100 milyon dolar uluslararası doğrudan yatırım kazandırmıştır. VavaCars ekibini bu başarılarından ötürü tebrik ederiz. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak biz de misyonumuz gereği katıldığımız her platformda girişim ekosistemimizin bu ve benzeri başarı hikayelerini uluslararası fonlara tanıtarak yatırımcıları bir sonraki yatırım turunda yer almaya davet ediyoruz.” dedi.

VavaCars Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucu Ortağı Lawrence Merritt yeni yatırımla ilgili şunları kaydetti:

‘Türkiye’de tüketicilerin araç alım satımı yapabileceği yöntemi yeniden tasarladık ve müşterilerimize bu deneyime ilişkin bütüncül bir iç rahatlığı sağladık. Herkesin kafasında soru işareti olmadan, kaygısızca ve sorunsuz bir biçimde araç alıp satabilmesini arzu ediyoruz.

VavaCars Türkiye’de doğmuş bir işletme olmaktan gurur duymaktadır ve Türkiye’ye başarılı bir şekilde toplamda 100 milyon dolar yabancı yatırım getirmiştir. Bu yatırım turu, bize büyümemizi sürdürme ve müşterilerimiz için inovasyona devam etme imkanı vermektedir. Bunun, karlılık aşamasına geçmeden önce son fonlama turumuz olmasını bekliyoruz.’

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR