Zorlu’da 240 milyon liralık patron satışı geldi

Zorlu Holding, Zorlu Enerji ve Vestel Elektronik şirketlerinde pay satışı yaptı. İki şirkette yapılan pay satışlarının toplamı ise yaklaşık 240 milyon TL oldu.

Zorlu Holding, Zorlu Enerji ve Vestel Elektronik şirketlerinde pay satışı yaptığını duyurdu.

SATIŞLAR ÖZEL EMİRLE

Zorlu Holding’ten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’dan kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle 6,4 TL fiyatından 17 milyon TL nominal tutarlı satış işleminin gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu işlemle birlikte Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. sermayesinde holding payının 28 Aralık 2022 tarihi itibarıyla yüzde 54,27’ye gerilediği kaydedildi.

Holding tarafından yapılan ikinci bir duyuruda ise Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da kurumsal yatırımcılara özel emir yönetimiyle 64,5 TL fiyatından toplam 2 milyon TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu işlemle birlikte Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesindeki holding payının 28 Aralık 2022 itibarıyla yüzde 60,95’e gerilediği açıklandı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR