Sahibinden satılık Manchester United / Glazer ailesi düğmeye bastı

Son dönemde Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo kriziyle gündeme gelen Manchester United şimdi de satış haberleriyle gündemde. Manchester United’ın sahibi ABD’li Glazer ailesi, takımın tamamının veya bir kısmının satabileceğini doğruladı. Manchester United’ın sahipleri, tarihi İngiliz futbol kulübünün tamamen satılmasına yol açabilecek stratejik seçenekleri araştırıyor.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre, Manchester United, Glazer ailesinin, kulübün kısmi satışına veya stadyum ve altyapının yeniden geliştirilmesini içeren yatırımlara da yol açabilecek süreç üzerinde mali danışmanlarla birlikte çalıştığını doğruladı.

Kulüp, 17 yıl önce ABD’li Glazer ailesi tarafından satın alınmıştı.

Manchester United’ın yönetim eşbaşkanları ve direktörleri Avram Glazer ve Joel Glazer, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Kulübün başarılı tarihinin inşasına devam etmeye çalışırken, yönetim kurulu stratejik alternatiflerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi için yetki verdi. Taraftarlarımız açısından en iyi seçenekleri değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Raine Group, Manchester United’a süreçte danışmanlık yaparken, Rothschild and Co. Glazer ailesine mali danışmanlık yapıyor.

Bloomberg News, Ağustos ayında Glazers’ın Manchester United’daki azınlık hissesini satmayı düşüneceğini ve anlaşmanın kulübe yaklaşık 5 milyar euro (6 milyar dolar) değerinde olabileceğini yazmıştı.

Mayıs ayında Chelsea FC, Amerikalı milyarder Todd Boehly ve özel sermaye şirketi Clearlake Capital’e 4,25 milyar sterlinlik bir anlaşmayla satılmıştı.

Öte yandan Cristiano Ronaldo, Salı günü Manchester United ile yollarını ayırdı.

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR