TOGG’da üretim 29 Ekim’de başlıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG’un üretiminin 29 Ekim’de başlayacağını duyurdu.

Hisarcıklıoğlu, Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi’nin (GUHEM) bahçesinde düzenlenen etkinlikteki konuşmada Bursa’nın tüccar ve sanayicilerle Türkiye için daima değer üreten yapıda bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Bursa nitelikli insan kaynağı, AR-GE ve inovasyon odaklı yüksek katma değere sahip üretimi, lojistik imkanları, ileri teknolojiye dayalı tarım ve detaylı ihracat yapısıyla ülkemiz ekonomisinin lokomotifi haline gelmiştir” diye konuştu.

Bursa’nın otomotiv, makine, tekstil başta olmak üzere pek çok sektörde Türkiye’nin üretim merkezi olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

“Tüm bunların bir sonucu olarak 60 yıl önce yarım kalan bir rüyamız vardı. Yerli ve milli bir otomobil üretme rüyamızı da Bursa’da gerçekleştiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu tarihi girişim 29 Ekim’de Allah nasip ederse kapılarını açıyor ve fabrika da resmen üretime geçiyor. 2023’ün ilk çeyreğinde de yurt içinde satışa geçiyoruz. Yani çok yakında Bursa caddelerinde hep beraber TOGG’u görmeye başlıyoruz.”

spot_img

SON YAZILAR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR